Franklin Graham dołączy do wierzących w Polsce by dzielić się nadzieją w Jezusie Chrystusie. To nie jest tylko jednodniowe wydarzenie. To całe miesiące modlitwy, planowania i szkoleń aby wyposażyć lokalny kościół. Dowiedź się więcej o całym procesie i zaangażuj się od początku do samego końca.
Franklin Graham
Franklin Graham poświęcił swoje życie na dzielenie się Ewangelią Jezusa Chrystusa i zaspokajanie potrzeb cierpiących ludzi na całym świecie. Franklin pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego Billy Graham Evangelistic Association (BGEA). Jego pierwsze wydarzenie ewangelizacyjne z udziałem tej służby odbyło się w 1989 roku i od tego czasu kontynuuje szerzenie Dobrej Nowiny poprzez setki akcji na całym świecie.
Franklin kontynuuje dzieło swojego ojca, dr Billy'ego Grahama, który miał zaszczyt głosić w Polsce w 1978 roku. Po czterdziestu czterech latach od historycznej wizyty swojego ojca Franklin powraca to Polski i tak jak jego ojciec, współpracuje z lokalnymi kościołami, które dzielą się przesłaniem, że Bóg kocha ludzi w Polsce i ma cel dla ich życia. To samo proste przesłanie Ewangelii Franklin pragnie przekazać w Meksyku, w Wietnamie, w Wielkiej Brytanii, w Essen w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych i w Seulu w Korei Południowej w miesiącach poprzedzających jego wizytę w Polsce.
Poprzez swoją pracę z BGEA, Franklin odegrał zasadniczą rolę w pomocy ludziom dotkniętym klęskami żywiołowymi lub spowodowanymi przez człowieka, takimi jak kryzys na Ukrainie. Od marca 2022 roku BGEA przeszkoliła ponad 200 ukraińskich kapelanów, którzy pocieszali i modlili się z ludźmi dotkniętymi konfliktem. Ponieważ Polska przyjęła miliony uchodźców, którzy szukają bezpieczeństwa, kapelani BGEA szkolili kościoły w całym kraju, aby dzielić się nadzieją Jezusa Chrystusa z osobami w kryzysie.
Oprócz pełnienia funkcji prezesa i dyrektora generalnego Billy Graham Evangelistic Association, Franklin kieruje również Samaritan's Purse, międzynarodową chrześcijańską organizacją pomocową i ewangelizacyjną, która pomaga zaspokajać potrzeby uchodźców, ofiar wojen i klęsk żywiołowych, chorych, biednych i cierpiących w ponad 100 krajach na całym świecie. W Polsce Samaritan's Purse pomogła dziesiątkom tysięcy ukraińskich uchodźców, wspierając kościoły, które zapewniają schronienie, jedzenie i inne pilnie potrzebne artykuły. Samaritan's Purse wybrał Kraków jako kluczowy punkt do wysyłania pomocy na Ukrainę. Poprzez dziesiątki misji lotniczych organizacja przywiozła do Polski setki ton materiałów ratunkowych, w tym szpital polowy, sprzęt medyczny, zestawy higieniczne, koce, plandeki i filtry wodne. Produkty te są następnie dystrybuowane na Ukrainie, gdzie Samaritan's Purse pomogła milionom ludzi dotkniętych konfliktem. Podczas kilku lotów powrotnych z Polski, Samaritan's Purse przetransportował 267 ukraińskich uchodźców do bezpiecznego miejsca w Kanadzie.
Organizacja odpowiedziała również na epidemię Eboli w Afryce Zachodniej, wojnę w Iraku i Sudanie Południowym oraz katastrofy na całym świecie - od katastrofalnych huraganów, przez niszczące pożary, po potężne trzęsienia ziemi. Samaritan's Purse wysłał awaryjne szpitale polowe do punktów zapalnych COVID-19 podczas pandemii, lecząc ponad 950 pacjentów z koronawirusem w północnych Włoszech, Nowym Jorku, na Bahamach, w Karolinie Północnej, południowej Kalifornii i Missisipi. Jeden z projektów Samaritan's Purse, Operation Christmas Child, jest największym na świecie tego typu projektem świątecznym. W minionym sezonie Operation Christmas Child zebrała ponad 10,5 miliona wypełnionych prezentami pudełek po butach. Prezenty te są dostarczane dzieciom na całym świecie, w tym wielu cierpiącym z powodu wojny, chorób, ubóstwa i katastrof. Dla wielu chłopców i dziewcząt pudełka po butach są pierwszym prezentem, jaki kiedykolwiek otrzymali.
Pragnę wezwać wszystkich wierzących do modlitwy oraz dzielenia się nadzieją, która jest w Jezusie Chrystusie. ”Franklin Graham